Kahveseverler için Kupa ve Fincan Önerileri

 

Kahve, özellikle Avrupa ve Amerika'da toplumun büyük kısmının gün içinde sıkça tükettiği bir içecektir. Kültürel olarak büyük bir tarihi olan kahvenin Türk kültüründeki yeri de oldukça fazladır. Gerek Türk kahvesi gerek diğer kahve çeşitlerinin Türkiye'de büyük bir tüketime sahip olduğu bir gerçektir. Peki, tüm bu kahve çeşitlerini tüketirken kahvenizin lezzetini arttıracak bazı sırları size vereceğiz.

Kupa Seçiminiz Nedir? Seramik mi Porselen mi? yazımız da ilginizi çekebilir.

Kahve fincanının kahvenin lezzetini etkilediğini ve herkeste farklı etkiler yaptığını biliyor muydunuz? Kahve fincanı kahvenin tadını tamamen değiştiremez. Türk kahvesini espressoya çevirmek gibi bir etki yapacağını beklemek elbette saçma olur, fakat alacağınız keyfi tam olarak etkiler. Türk kahvesinin kaliteli ve taze çekilmiş olması size oldukça hoş bir lezzet sağlayacaktır. Fakat asla en iyi tadı almanızı sağlayamaz. Keyfi en üst düzeye çıkaran ve bir kahveyi dünyanın en güzel kahvesi haline getirebilen fincan ve kupalardır. Bunların verdiği keyif de kişiden kişiye değişmektedir. Şimdi gelin size en uygun kupayı seçmenizde önemli noktaları inceleyelim.

Kahveseverler için Kupa ve Fincan Önerileri

Fincan veya Kupanın Boyutu

Kupa seçiminde boyut seçimi kişiden kişiye değişmektedir yani kişisel zevklere ve tabii elbette tüketeceğiniz kahvenin türüne bağlıdır. Genellikle özel ve en fazla keyif alınabilecek kahveler için küçük boylarda bardaklar tercih edilmektedir, fakat az önce de dediğimiz gibi bu tamamen sizlerin zevkine bağlı olarak değişmektedir. Espresso gibi sert ve yoğun aromalı kahveler tüketirken daha ufak boyutlu kupalar tercih edebilir, Americano ya da Latte içerken nisbeten büyük, daha geniş bir çapa sahip fincanlar tercih edebilirsiniz.

İnce veya Kalın Olması

Kahveyi içeceğiniz fincanın kenar kalınlığı da yine kişisel tercihtir. Fincanınızı seçerken kenar kalınlığını keyfinize en uygun şekilde seçmeniz, kahveden alacağınız zevki de katlayacaktır.

Renk ve Desenler

Renk ve desen seçimi kahve keyfinizi etkileyebilir. Bunun nedeni hem kahveyi hem de fincanını sevdiğiniz için salgıladığınız seratonin hormonundaki artıştır. Bu hormon size mutluluk, canlılık ve zindelik sağlar.

Seramik Kupaları Sevmek için 10 Neden yazımız da ilginizi çekebilir.

Sizde Oluşturduğu Hisler

Anıların zevki bir ayrı olur. Kahve fincanınızın sizde oluşturduğu hisler ve geçmişteki anılarınız kahve keyfinizi oldukça fazla etkiler. Geçmişte çok sevdiğiniz birinin sahip olduğu bir fincanın deseninin sizin fincanınızda da olması, sanki o insanla içiyormuşsunuz gibi bir his oluşturabilir. Bu gibi durumlar da seratonin salgılamanızı sağlayarak ekstra keyif almanızı sağlar.

Şekli

Fincanın ve özellikle de fincan kulpunun şekli de kahve içerken dikkat edilmesi gereken detaylardandır. Bazı fincanların kulpları oldukça küçük olabilmektedir ve özellikle parmakları orta boyutlarda olan insanlar için bile kahve içmeyi zorlaştırabilir. Bu da kahve keyfini etkilemektedir. 

Sitemizde Size En Uygun Kupa ve Fincan Takımlarını Bulabilirsiniz

Kupa ve fincan takımlarında kalınlıktan inceliğe, desenden boyuta birçok etkenin kahve zevkinizi canlandıracağından bahsettik. Şimdi her konuda size en iyisini sunan kupa ve fincanlarımıza bir göz atalım.

Seramik Fincan Takımlarımızı İncelemek İster misiniz?

Seramik Ahşap Kulplu Kupalar

Ahşap kulpun verdiği doğallık ve desenlerdeki detaylarla, çok daha doğal ve sakin bir kahve keyfi yaşayabilirsiniz. Tamamen el yapımı seramik kupalarımızda, emekle birleşen lezzetli kahvelerinizi sevdiklerinizle keyifle içebilirsiniz.

Selçuklu Motifli Kupalar

Selçuklu motifleri tarihi değerleriyle de öne çıkan hareketli desenlerdir. Siz de bu motife sahip kupaları tercih ederek gününüze hareket katabilirsiniz. Selçuklu motifli kupalarımız hem kahve keyfinize eşlik edecek, hem de sofranızda şık bir görünüm sunacaktır.

Colorful Havai Serisi Kupalar

Sitemizde bulunan en renkli ürünler olan Colorful Havai Serisi, birçok farklı renk seçeneğini size sunuyor. Renklerle aranız iyiyse, farklı renk seçeneklerinden birini tercih edip kahve keyfinizi zirveye çıkarabilirsiniz.

Farklı Renkleriyle Klasik Seramik Kupalar

Klasik severlere, klasik kupa seçeneklerimizle hizmet veriyoruz. Diğer serilerimizle harika kombinler yaratabilir ve zarif desenleriyle şık bir sunum yapabilirsiniz.

Çeşitli Motiflerde El Boyaması Fincanlar

Lale, menekşe ve yaprak desenli el boyaması fincanlarımız gerek görüntü olarak gerek kalite olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. El boyaması desenler size eşsiz bir göüntü sunacak ve kahve saatlerinizi de iple çekmenizi sağlayacaktır.

Ebruli Desenli Fincanlar

Ebruli desenleri de Türk kültüründe sıkça kullanılan ve oldukça şık bir görüntü veren şekillerdir. Fincan ve sunum tabaklarımızda kullandığımız ebruli deseni özellikle Türk kahvesi  ikramlarınızda, ikili sohbetlerinizde severek kullanacağınız ürünlerimizdendir.

Siyah Severlere Özel Siyah Kahve Fincanı

Siyah renk heyecan veren görüntüsü ve asil duruşuyla bazı kahveseverler için oldukça değerlidir. Biz de bunu göz önünde bulundurarak siyah kahve fincanı ve sunum tabağını sizlere sunuyoruz. Ebruli desenlerimizde olduğu kadar siyah opak renkli kahve fincanımız da günlük kullanımlarınızda size eşlik edecektir.

Seramik Kupalarımızı İncelemek İster misiniz?

Her Çeşitten Fincan ve Kupalarımızla Sizlere En İyisini Sunuyoruz

Büyük ve kalın kenarlı bardak severler için kupalarımızla, küçük ve ince kenarlı severler için fincanlarımızla sitemizde sizlere en iyi hizmeti sunmaya çalışıyoruz. İşimize verdiğimiz değerle sizlerle buluşturduğumuz ürünlerin özelliklerinden ve sipariş sürecinden kısaca bahsedelim.

Kalite ve Dayanıklılık

Ürünlerimiz yüksek derecede ısı ve ardından sırlama işlemine tabi tutulurlar. Bu işlemlerin ardından açığa çıkan ürünler çok daha dayanıklı ve çok daha kaliteli olmaktadır. El işçiliğiyle üretilen ürünlerimiz, her kullanımınızda size emek ve özen duygumuzu hissettirecektir.

Şık Tasarım

Özgün ve tarihi tasarımları içeren kupa ve fincanlarımız, misafirlerinize şık sunumlar yapmanıza yardımcı olacağı gibi kişisel kullanımınızda da sizleri mutlu edecektir.

Uygun Fiyat

Müşteri memnuniyetini önemsiyor ve web sitemizdeki ürünlerimizin kolay ulaşılabilir, herkes tarafından kullanılabilir olmasını istiyoruz.

El Boyaması ve Özel İşçilik

El boyaması ürünlerimiz, emeğimizi hissettirecek derecede göz alıcı ve eşsizdir. Özel işçilik yöntemleri kullanılarak üretilen ürünlerimizle gerek dekoratif amaçlı kullanımlar, gerekse tüketim amaçlı kullanımlarınızda memnun kalmanızız önemsiyoruz.

MYB Bilgi Teknolojileri İth. İhr. Tic. Ltd. Şti
yenilikçi, girişimci ve amatör ruhla hızla değişen dünyada dijital pazarlarda yatırımlar yapmaktadır.
Sağlam altyapı ile büyüyen şirketimiz,
ürünleri kaliteli ürün-ambalaj ve maksimum fiyat performans oranını kendi lojistik sistemi ile  siz değerli müşterilerimize ulaştırmaktadır.

  • Cumhuriyet mh. Öncü Sk. Er Sitesi F Blok 28/1 Merkez/Kütahya 
  • +90 (553) 011 66 35
  • info@turkishcrafts.com.tr

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.