Seramik Kupaları Sevmek için 10 Neden

Geçmişi en az insanlık tarihi kadar uzun olan seramik; toprak ve suyun 1000 dereceye varan ateşle eşsiz dansından oluşan muhteşem bir maddedir. Keşfedildiğinden beri insanların hayatında tabak, çanak ve heykel gibi alanlarda, dekoratif ve mimari amaçlarla da kullanılmıştır. Yapısına katılan malzemeler gereği oldukça çevre dostudur. Üretiminde hiçbir canlıya zarar verilmez. Böylesine güzel ve özgün özelliklere sahip bir maddenin birçok alanda kullanılıyor olması asla tesadüf değil. Günümüzde gittikçe yapaylaşan insan hayatına doğallık getirmek için sitemizde satışını yaptığımız el yapımı seramik kupaları emektarlarımız binbir emekle ürettiler. Şimdi gelin sizlerle seramik kupaları sevmek için nedenlere birlikte göz atalım..

Stresinizi Azaltacak ve Sizi Motive Edecek

Modern yaşamın koşuşturması içinde oldukça yoğun tempolarda çalışıyoruz. Stres seviyemizin arttığı ve mental olarak kendimizi rahatsız hissettiğimiz anlarda kupanıza çay alıp bir molaya çıkın. Toprağın ve suyun muhteşem birlikteliği ve doğa ile uyumu size enerji verecek. Yalın ayak ile toprağa basıp negatif enerjiyi atmışçasına yenilenip kendinize geldiğinizi hissedeceksiniz. 

Seramik kupalarımızın hammaddesi toprak olduğu için psikolojik ve duygusal açıdan insana iyi gelir. Parmaklarınızın ucunda hissettiğiniz sıcacık kupanız ve toprağın sakinliği strese bağlı gerginliğinizi azaltacak ve size iyi gelecek. Gün içinde dengelenen stres gece uykunuza kadar etki edecek... Negatif enerjiyi attığınız için uyku kalitenizdeki belirgin artışı hissedeceksiniz. Daha huzurlu bir uyku için sevimli kupanıza ballı süt yaparak uykuya geçişinizi kolaylaştırabilirsiniz…

Dostlarınızı Özel Hissettirecek Anlamlı Bir Hediye

Anneniz, babanız, kardeşiniz, sevgiliniz, arkadaşlarınız… Hayatınıza dokunan birbirinden önemli insanlara kendilerini özel hissettirecek küçük sürprizler yapın. Yaklaşmakta olan özel bir gün veya mutlu etmek istediğiniz bir yakınınız varsa el yapımı sevimli seramik kupalar çok yerinde bir seçim. Bu seçimi yaparken onları iyi tanıdığınızdan emin olun, çünkü çok fazla seçenek arasında kafanız karışabilir.

Seramik Kupa Kullanmak için 10 Neden

Rengarenk tasarımlı kupalar sayesinde sevdiklerinizin kahve ve çay saatleri daha anlamlı hale gelecek. Masalarının bir köşesinde, mutfak rafında size dair anlamlı hatırayı gördükçe çok özel hissedecekler ve sizi hatırlayacaklar. Sakın not eklemeyi unutmayın.

Masanızı Size Özgü Hale Getirecek

Masanıza ekleyeceğiniz sevimli kupalarla çalışma temponuzu daha verimli hale getirmeye ne dersiniz?  Günün yorgunluğunu küçük kahve ve çay molaları ile atarken rengarenk kupalarımız sizi enerji dolu hissettirecek ve kaybettiğiniz enerjiyi size geri kazandıracak. Birçok renk ve desen seçeneği bulunan kupalarımız masanıza ilham katarken aynı zamanda en sevdiğiniz renk tonlarıyla masanızda neşeli bir görünüm yakalayın. Özgün minimalist tasarımı ve farklı renkleri ile size en yakın olan kupayı tercih ederek masanızı kişileştirip kendinizi mutlu edin. Toprağın tazeliğini, doğanın rahatlatıcı ve pozitif etkisini çalışma masanızda hissedin. Masanızda bulunan küçük bir detayın size ne kadar iyi geldiğini göreceksiniz.

Seramik Kupalarımızı İncelemek İster misiniz?

Hem Sağlıklı Hem Çevre Dostu

Seramik; toprak, su ve ateşin mükemmel uyumundan meydana gelen pişirilmiş topraktır. Doğa ile iç içe olan maddelerden üretildiği için sağlığa zararlı hiçbir madde içermez.  Renk skalası oldukça geniş olan tasarım harikası seramik kupalar ile toprağın pozitif etkisini, dinlendirici izlerini hayatınız ile birleştirerek yaşam doyumunuzu arttırabilirsiniz. Kaliteli seramik kullanılarak özgün ve şık bir hale gelen kupalarımız ruhsal açıdan size iyi gelir. Herhangi bir kimyasal madde kullanılmadan üretildiği için tamamen sağlıklı bir seçim olacaktır. Gerek üretimi gerek kullanımı açısından çevreye ve canlılara asla zarar vermez.

Uzun Ömürlü ve Dayanıklı Seramik Kupalar

Hem estetik hem de pratik ve kullanım fonksiyonları açısından hoş tasarımlara sahip rengarenk kupalarımız neme karşı oldukça dayanıklıdır. Neme karşı dayanıklı oldukları için şişme yapmaz, kolay deforme olmaz ve yüzeyi bozulmaz. Aynı zamanda sırlama yapılan kupalarımız yüksek derecedeki fırınlarda pişirilir. Olası kazalarda hemen yıpranmaz ve çizilmelere karşı dirençlidir. Kaliteli hammaddesi sayesinde kırılmaz. Bu durum, uzun süreli kullanım için sizlere avantaj sağlar.

Daha Lezzetli Kahveler İçin

Arkadaşlarımızla sohbet ederken, ders çalışırken veya yoğun iş temposu içinde kahve molaları ihtiyaç haline geldi. Öyle ki, içtiğimiz kahvenin tadı ve yoğunluğunun yanında kullandığımız kupaların da önemi arttı. Kupalarımızı seçerken ısıyı muhafaza etmesine dikkat ederiz. Bunun yanında, estetik açıdan görünüşünün de kişiliğimizi yansıtması gibi hususlar da önem taşır. Farklılaşan kriterler ile beraber kupalarımıza karşı ilginin arttığını görmek bizlere ilham verdi. Sizlerin yoğun talepleri ve emektarlarımızın özverisi ile yepyeni kupalar yapmak için kollarımızı sıvadık.  Sürecin sonunda ortaya yüreğimizi ısıtan rengarenk tasarımlı kupalar çıktı.

Pozitif enerji veren sevimli kupalarımızla buluşan kahveler son derece lezzeti arttırdı. Tasarım harikası seramik kupalarda kadmiyum ve kurşun gibi maddeler kullanmadığımız için kahveyi tadından hiçbir şey kaybetmeden sizlerle buluşturuyoruz.  Her ayrıntısı düşünülerek hazırlanmış minimalist desenli kupalarımız ile kahvenin herhangi bir etkileşimi olmaz. Dikkat edin kupalarımızda içtiğiniz kahvenin eşsiz tadı damağınızda kalabilir..

Lekelere Karşı Dayanıklı

Uzun süreli kullanımlarda bardaklarda oluşan sararmalar sizi üzmesin. Seramik kupalarda oluşan çay ve kahve lekesi porselen kupalardakinden oldukça azdır.  Kaygan yüzeyi ile kupanın içindeki kahve, çay, meyve suyu vb. içeceğin rengi kupanın dokusuna işlemez. Seramik kupanın doğal formunu bozmaz. Temizlenmesi ise oldukça basittir. Oluşan lekeler deterjan, ılık su ve yumuşak sünger ile ovalayarak kolayca temizlenir.  

Seramik Fincan Takımlarımızı İncelemek İster misiniz?

Solmayan Capcanlı Renkler

Seramik kupalar emektarlarımızın elinde ince ince işlenir. Sırlama işlemi ile rengarenk kupalar elde edilir. Sırlama işlemi seramik kupayı güneş ışığına karşı dayanıklı hale getirir. Kendine has desenleri yıllar geçse dahi deforme olmaz. Herhangi bir renk solması olmadığı gibi canlılığını ve parlaklığını korumaya devam eder. Bulaşık makinesi kullanımı için uygundur. Fakat yine de seçim ve kullanım esnasında göz önünde bulundurulması gereken bazı ayrıntılar var. Çok farklı tasarım ve renkleri olan kupaları kullanırken ahşap kulplu olan kupaların kullanımına dikkat etmeliyiz. Ahşap materyali darbelere karşı daha duyarlıdır.  Ahşap kulplu kupaların kulpları sıcağa karşı daha hassas ve yıpranmaya karşı seramik kulpa göre daha elverişlidir.  Ahşap kulplu kupalar yıpranmalara daha müsait olduğu için bulaşık makinesinde yıkamanızı tavsiye etmiyoruz.

Fabrika Üretimi Değil “El Emeği”

Toprak ve suyun kavuşmasıyla balçık haldeki hamur emektarlarımızın ellerinde şekil bulur. Emektarlarımız ince ve zarif dokunuşlar ile üretim aşamasında yaşadığı hazzı kupalarına yansıtır. Herhangi bir fabrikasyon üretimine tabi tutulmaz. Toprağın verdiği pozitif enerji suni ortamlar ve makineler ile muhatap olmaz. Doğal formunda bir bozulma olmadan en ince detayı düşünülerek insan emeği ile buluşur. Toprağın verdiği ilham ve emektarın yapım aşamasındaki yaşadığı haz küçük dokunuşlar ile tamamlanır. 

Seramik ve Ahşabın Mükemmel Uyumu

Özgün tasarımı, göz alıcı renkleri ve minimalist detayları ile farklı dekorasyona sahip kupalarımız alışılmışın dışında detaylara dikkat edilerek el işçiliği ile hazırlanmıştır.  Çok çeşitli desen formları ile adeta tasarım harikası haline gelen kupalarımız kulplarındaki ahşap ayrıntı ile ön plana çıkmakta. Kaliteli seramik ve ahşap malzemenin doğallığı ile bir bütün oluşturan kupalarımız her yudumda ruhunuzu dinlendirecek.

MYB Bilgi Teknolojileri İth. İhr. Tic. Ltd. Şti
yenilikçi, girişimci ve amatör ruhla hızla değişen dünyada dijital pazarlarda yatırımlar yapmaktadır.
Sağlam altyapı ile büyüyen şirketimiz,
ürünleri kaliteli ürün-ambalaj ve maksimum fiyat performans oranını kendi lojistik sistemi ile  siz değerli müşterilerimize ulaştırmaktadır.

  • Cumhuriyet mh. Öncü Sk. Er Sitesi F Blok 28/1 Merkez/Kütahya 
  • +90 (553) 011 66 35
  • info@turkishcrafts.com.tr

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.